Dita e sotme, ashtu si e gjithë java që po lemë pas, parashikohet të jetë me reshje të dobëta shiu…
Orët në vijim të ditës së shtunë dominohen nga kthjellime dhe vranësira të cilat do të pësojnë zhvillim duke gjeneruar…
Vazhdon të jetë aktive  në gadishullin i Ballkanit qendra me presion të ulët atmosferik  e cila po influencon kushte klimaterike…
Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të jetë në ndikimin e shtjellës ciklonike e cila po ifluencon mot të pa stabilizuar…
Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të jetë në ndikimin e qëndrës me presiont të ulët atmosferik dhe masave ajrore të…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në detin Jon e…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik  e cila do të sjellë paqëndrueshmërinë e motit…
Paqëndrueshmëria do karakterizojë sot motin në gjithë territorin e vendit. Sipas parashikimeve, ai do të jetë  me vranësira  mesatare dhe…
Deri në mesditë i gjithë vendi do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Më të dukshme vranësirat paraqiten…
Moti ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri në orët e pasdites. Prej orëve të mbrëmjes shtim…
Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta dominojnë deri në mesditë, në pjesën më të madhe të territorit. Pasditja, sipas Metoalb,…

Lajmet e fundit

PD padi Gjonçajt, falsifikoi shkresën për partinë e Patozit

Politikë

PD padi Gjonçajt, falsifikoi shkresën për partinë e Patozit

Pjesëmarrja e Bindjes Demokratike në zgjedhjet vendore të 30 qershorit ka hapur edhe një betejë të ashpër me Partinë Demokratike, e cila e akuzon forcën e re të ish-nënkryetarit të...

Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Kulturë

Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Dibra kohët e fundit po bëhet vazhdimisht prodhuese e madhe e talenteve dhe të rinjve që kanë pasione dhe që i ndjekin ato. Fushat janë të ndryshme ku këto të...

FOTO/ Ironia me gjendjen e rrugëve të Shqipërisë: ‘Faleminderit Rilindje’

Aktualitet

FOTO/ Ironia me gjendjen e rrugëve të Shqipërisë: ‘Faleminderit Rilindje’

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një foto të gjëndjes së rrugës nacionale Burrel Dibër. Berisha nuk ka bërë komente por është mjaftuar me foton e cila në të vërtetë tregon shumë. Aty duket...

Sondazh

Nothing found!