Dita e hënë datë 14 Tetor do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare. Era do të jetë e lehtë…
Vendi ynë deri në mesditës do të jetë në ndikimn e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta. Nga pasditja dhe në…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presion të lartë atmosferik me qendër të pozicionuar në detin…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër  të pozicionuar në Europën  Verilindore, e…
Moti për ditën e martë 8 Tetor do vijojë me kthjellime dhe vranësira mesatare, ku në mesditë vranësirat do të…
Sot(e diel, dt.06) priten reshje të dobëta në qarqet Tiranë, Vlorë dhe Gjirokastër, ndërsa në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Fier…
Moti sot do mbetet me vranësira mesatare  deri të dendura të shoqëruara  nga rreshje shiu në  jug pjesërisht në zonën…
Moti sot do jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare  deri të dendura. Era do të jetë me drejtim  Verilindje…
Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të  paqëndrueshme me origjinë veriore, të cilat do të…
Gradualisht do të ndryshojnë kushtet atmosferike. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe shtim të vranësirave ku në mbrëmje…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të niveluar atmosferik, e cila do të ifluencojë  në fillimin e…
Dita e hënë 30 Shtator  moti do  jetë me kthjellime  dhe vranësira mesatare deri të dendura, të cilat në Juglindje…

Lajmet e fundit

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Sport

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Shqipëria do të kërkojë të zhbëjë në Moldavi humbjen e hidhur që i la sfida me Turqinë, ndërsa Edi Reja ka vendosur të bëjë dhe ndryshime në formacion. Kështu, titullar...

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Globi

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një mandat katërvjeçar për të vazhduar reformat...

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Globi

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës rë Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavarësinë e rajonit në...

Sondazh

Nothing found!