I nxehti do të avancojë më tej, duke mbajtur mot me diell dhe prani të  pakta të vranësirave në Juglindje…
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njoftoi sot se edhe pse pas disa ditësh gradualisht do të mbyllet stina e verës, si vendi…
Vendi ynë do të jetë në aktivitetin e masave ajrore të nxehta Afrikane. Moti do të jetë me diell .…
Moti për ditën e sotme do të mbetet  me diell në të gjithë vendin. Era do të  jetë e lehtë…
Moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore. Era do të  jetë me…
Moti  sot do të jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore dhe vranësira  në zonat malore të pasuara nga rrebeshe shiu…
Moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim…
Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila do të kushtëzojë në vendin tonë …
Parashikimi sipas IGJEUM: RESHJET Sot (e mërkurë, dt.14) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë si…
Moti i kthjellët dhe i nxehte mbizoteron në të gjithë territorin e vendit por duke ju afruar oreve te pasdites…
Si pasojë e masave ajrore të nxehta dhe të thata që vijnë nga Afrika, vendi ynë sot do të përfshihet…
Nga dita e sotme deri të martën Shqipëria do të përfshihet nga një valë të nxehti me temperatura të rralla…

Lajmet e fundit

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

Politikë

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

Bundestagu gjerman pritet ti vendosë Shqipërisë një tjetër kusht për hapjen e negociatave. Kushti i ri lidhet me Reformën në Administratën Publike. Ligji për nëpunësin civil ishte kusht 6 vite...

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

Sondazh

Nothing found!