Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se  sot moti ditën e…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik  e cila do të sjellë qëndrueshmërinë e motit …
Sipas Meteo Alb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14…
Moti do të  jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës perëndimore ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranësirave ku…
Erërat e forta të pasdites së të dielës ia lanë vendin reshjeve të shiut, por sa do të zgjasë kjo…
Moti do të marrë një kthesë të papritur, duke filluar nga pasditja e sotme. Fundjava do të shoqërohet me reshje…
Një tjetër ditë e nxehtë na pret sot.Kohë ideale për pushime buzë detit. Moti i kthjellët do të dominojë në…
Moti për ditën e sotme do të  jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore , ndërsa në juglindje  vranësirat do të…
Gadishull i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në ishujt Britanikë…
Kontinenti Evropian vazhdon të jetë në aktivitetin e Anticiklonit subtropikal i  cili po kushtëzon  territorin e Shqipërisë  mot të stabilizuar.…
Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës perëndimore. Në  zonat malore vranësirat do të shfaqen të pakta deri mesatare…
Ditët me shi, edhe pse lokal në disa zonë, kanë përfunduar. Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit nga…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!