Vijon ndikimi i motit të qëndrueshëm në vendin tonë. Për pasojë, alternimet e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta janë prezente…
Orët e paradites do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura paraqiten në zonat…
Sot moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu në jug dhe juglindje në pjesën e dytë të…
Sot moti do të  jetë me kthjellime dhe vranësiratë pakta me prani të mjegullës në verilindje dhe juglindje. Era do të…
Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në zonën eriperëndimore ku nuk përjashtohet mundësia…
Që prej dy ditësh në vend janë rikthyer temperaturat e larta, ndërsa dimri duket se ka ikur dhe ka mbërritur…
Masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojë kushtet e motit. Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë deri…
Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë Shqipërinë. Më të dukshme vranësirat do…
Vranësirat e dendura do të jenë dominante deri në orët e pasdites, në të gjithë Shqipërinë. Për pasojë do të…
Kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë motin në territor deri në mesditë kur vranësirat bëhen më të dukshme në zonat malore,…
Vranësira të dendura dhe reshje shiu dominojnë deri në mesditë në zonën e ulët dhe bregdet por reshje dëbore në…
Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga afrimi i rrymave ajrore të ftohta veriore të cilat do të rikthejnë rreshjet…

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!