FOTO/ 'Sa 'fashist' ishte presidenti Nikson, aq janë Agron Tufa dhe Çelo Hoxha'

E Enjte, 02 May 2019 17:17

Ende vijojnë sulmet në adresë të shkrimtarit dhe studiuesit Agron Tufa. Pavarësisht apelit të tij publik se, po kërcënohet fizikisht, sërish media dhe personazhe pranë të majtës vijojnë të hedhin lumë akuzash ndaj tij, por edhe ndaj studiuesit tjetër, Çelo Hoxha.

Por përgjigjen më të bukur ndaj këtyre akuzave e ka dhënë studiuesin i njohur i arkivave, Kastriot Dervishi.

Përmes një fotoje të publikuar, e cila daton në 1 majin e 1970 dhe në të cilin presidenti amerikan Nikson quhet “fashist”, Dervishi jep këtë përgjigje:

Aq sa ishte presidenti Nikson “fashist”, aq janë Agron Tufa dhe Çelo Hoxha

Gojështhururit komunistë, pinjollë kriminelësh, apo vetë kriminelë, që mendojnë si proletarë, por jetojnë e hanë si kapitalistë, e kanë për stil propagande këtë punën e fashizmit. Ustai i tyre, e përdorte shpesh kundër çdo perëndimori e antikomunisti. Çirakët agjitatorë të ustait, janë pa fantazi krijuese, argatë të përjetshëm të tij. Bashkëlidhur një faksimile nga ditari i usta Enver Hoxhës në vitin 1970 (botuar në vitin 1983) ku akuzon presidentin amerikan si “fashist”. Nëse presidenti Nikson paska qenë “fashist” edhe Agron Tufa dhe Çelo Hoxha duhet të jenë “fashistë”.

auto_nnn1556805864.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!