Nga Kastriot Dervishi Në të njëjtën dosje që mbante Enver Hoxha ku ndodhej dokumenti i Nexhmije Xhuglinit si anëtare e…
Nga Kastriot Dervishi Një promemorie e hartuar nga hetuesit e Sigurimit të Shtetit, pa datë e pa emër kompozuesi kishte…
Nga Kastriot Dervishi Në murin lindor të Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave në Tiranë qëndron prej vitesh një pllakë përkujtimore…
Nga Kastriot Dervishi Muço Lamçe Bazaj lindur më 1939 në Gorisht të Vlorës, hyn te grupi i të dënuarve që…
Aty ku rrugët e Kavajës dhe Durrësit krijonin një projeksion takimi, në hapësirën e brendshme të tyre, ka qenë një…
Nga Kastriot Dervishi Martesa Mbretërore ishte lënë të celebrohej më 27 prill 1938, si datë që korrespondonte me martesën e…
Nga Kastriot Dervishi Kryetari i grupit kuvendor të Partisë Socialiste, taulant balla, me shkresën e datës 24.4.2019, të bërë publike…
Nga Kastriot Dervishi Sevo Tarifa, “me origjinë fshatar i varfër” (vdiste partia për këtë kontingjent), u shkollua pas lufte, sigurisht…
Nga Kastriot Dervishi Një letër e gjatë e datës 1 tetor 1943, letër e Enver Hoxhës (“Shpati”) për Liri Gegën…
Nga Kastriot Dervishi Siç dihet në kampe e burgje të burgosurit vuanin për ushqim, në radhë të parë për bukë.…
Nga Kastriot Dervishi Gjergj Tomor Hani është i datëlindjes 13.5.1969. Në vitin 1985 krejt i vetëm, pikërisht në kohën kur…
Nga Fritz RADOVANI SHQIPNIA – NJË COPË TOKË E VOGEL ME BURRA TË MËDHAJ E TRIMA ! E një nder…

Lajmet e fundit

Horoskopi i datës 20 korrik 2019

Horoskopi

Horoskopi i datës 20 korrik 2019

Dashi Në vend që të fiksoheni pas gjërave pa asnjë rëndësi, mundohuni të zgjidhni çështjet e mëdha të lëna pezull. Nëse keni një lidhje, jeta juaj sentimentale do jetë komplekse dhe...

Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Moti

Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Sipas MeteoAlb, vendi mbetet nën kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellime dhe vranësira kalimtare do të vijojnë të mbeten dominonte. Por pas mesditës do të kemi një zhvillim të vranësirave...

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Politikë

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Luan Rama e ka quajtur peshë dinjiteti dorëheqjen e Ramush Haradinajt. Sipas Ramës, Haradinaj ka bërë një akt prej burri shteti i duke i mësuar të gjithve se sa vlerë ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!