Nga Thanas L. GJIKA Të arrish të nëntëdhjetat aktiv si Lek Preng Pervizi, është një bekim nga Zoti, një mrekulli,…
Galeria e fotove historike e kohës së komunizmit na tregon një estradë të vërtetë e zgjedhjeve të këtij regjimi. Me…
Nga Kastriot Dervishi Komunistët erdhën në pushtet në vitin 1944 duke vrarë e duke prerë kundërshtarët e tyre. Vitin e…
Nga Kastriot Dervishi Historia e pabesueshme e Xhelal Koprenckës. U dënuar 5 herë, vuajti 18 vjet, 1 muaj dhe 7…
Nga Kastriot Dervishi Abdyl Këllezi (kryetari i Komisionit të Planit të Shtetit) dhe Koço Theodhosi (ministër i Idustri Minierave) u…
Në gjysmëfushatën zgjedhore vendore që po zhvillohet pa pasur zgjedhje, po përmendet emri i Haxhi Qamilit. Figura e tij frymëzonte…
Nga Kastriot Dervishi Disa deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë depozituar tashmë një projektligjit në të cilin synojnë që periudha…
Nga Kastriot Dervishi Të gjithë iu kujtohet para pak vitesh një ish partizan “trim” që 70 e ca vjet pas…
Nga Kastriot Dervishi Për të ngatërruar punën sa më shumë këtë punë, ata që mendojnë ende se janë në kohën…
Nga Kastriot Dervishi Prej disa javësh Instituti për Studimin për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri (ISKK) u vu…
Nga Kastriot Dervishi Gazeta “Zëri i rinisë”, të shtunën e 13 janarit 1973, botonte në faqen e brendshme të saj…
Nga Kastriot Dervishi Në mbledhjen me sekretarët e KQ të PPSH-së, Ramiz Alia e Simon Stefani të datës 12.4.1979, u…

Lajmet e fundit

Mësohen 5 kandidatët e parë për "Topin e Artë 2019"

Sport

Mësohen 5 kandidatët e parë për "Topin e Artë 2019"

Mbrëmjen e sotme, tabloidi francez, "France Football" do të zbulojë 30 emrat e futbollistëve finalistë për Çmimin më të rëndësishëm individual, Topi i Artë 2019. Favoritët për të ngritur lart trofeun...

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

Bota Shqiptare

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

Ish-luftëtari i UÇK-së Azem Syla është thirrur nga Haga, në kuadër të ftesave që iu bëhen ish-ushtarëve e ish-komandantëve të kohës së luftës nga Gjykata Speciale. Azem Syla është ndër themeluesit...

Vidhnin shtëpi luksoze, goditet banda e shqiptarëve në Spanjë

Bota Shqiptare

Vidhnin shtëpi luksoze, goditet banda e shqiptarëve në Spanjë

Policia spanjolle ka publikuar pamjet e operacionit që javën e kaluar çoi në prangosjen e një bande shqiptare të specializuar në vjedhjen e banesave luksoze. Si pjesë e “Operacionit Rinia” të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!