Gjatë kohës së diktaturës, komiteti i partisë ishte organ më i lartë në nivel vendor dhe sekretari i pari zyrtari…
Nga Kastriot Dervishi Luan Hystref Myftiu, lindur në Berat më 2.2.1933, i ndarë nga jeta më 9.6.2019 në Tiranë, ishte…
Nga Kastriot Dervishi Me vendimin nr.3, datë 3.6.1984 Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë me veprim në Pukë, i deklaroi…
Nga Kastriot Dervishi Ligji i parë i lustracionit u votua nga Kuvendi Popullor në vitin 1995. Zbatimi i tij niste…
Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1978 shoku sekretar i parë kish mbajtur një fjalim në plenumin e fundit për gjendjen…
Nga Kastriot Dervishi Arti i agjitacionit monumental është i ngjashëm në të gjithë vendet e lindjes komuniste. Edhe Shqipëria nuk…
Nga Kastriot Dervishi Mbledhje e sekretarëve të Komitetit Qendror të PPSH-së, më 24.10.1977, u ndal edhe në probleme të çështjeve…
Nga Kastriot Dervishi Për të kuptuar çfarë udhëheqësish kemi pasur, ndër të tjera na shërben ballafaqimi midis asaj që është…
Nga Kastriot Dervishi Ata që kanë shërbyer pranë njerëzve të regjimit më terrorist që ka njohur historia e Shqipërisë, atij…
Nga Kastriot Dervishi Historia e dhimbshme e intelektuales Musine Kokalarit është shumë e njohur për publikun shqiptar. Më pak e…
Nga Kastriot Dervishi Komunizmi është mashtrim dhe krim. Çdo gjë e vërtit rreth tyre. Brenda tij nuk ka asgjë me…
Nga Kastriot Dervishi Le të referojmë disa të dhëna të kohës për dy ngjarje që lidhen me datën 30 korrik…

Lajmet e fundit

44-vjeçarja në pritje të fëmijës së 22-të

Kuriozitete

44-vjeçarja në pritje të fëmijës së 22-të

Një familje në Britani, e cila konsiderohet si më e madhja në vend, do të rritet në numër. Zonja Sue Radford njoftoi pak ditë më parë se është në pritje...

Ish-futbollistët, 3 herë më të rrezikuar nga skleroza

Sport

Ish-futbollistët, 3 herë më të rrezikuar nga skleroza

Ish-futbollistët janë 3 herë më shumë të rrezikuar nga sëmundjet e trurit sesa popullsia e zakonshme. Ky është përfundimi i një studimi të realizuar në Skoci. Ky studim, i udhëhequr nga...

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Bota Shqiptare

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Në një video që po bën xhiron e rrjetit kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti është filmuar në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” kur po zhvillohej ndeshja Kosovë –...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!