Nga Kastriot Dervishi Enveristët e Kukësit ishin mbledhur edhe brenda Degës së Punëve të Brendshme Kukës. Kishin ardhur aty nga…
Nga Kastriot Dervishi Në rrethet ku enverizmi u shfaq i ashpër në javën e fundit të muajit shkurt 1991, Partia…
Nga Kastriot Dervishi Në shtypin vendor të PPSH-së së atyre ditëve të shkurtit, gjendjen informacioni të veprimtarisë së enveristëve në…
Nga Kastriot Dervishi Pas rrëzimit të shtatoreve të E.Hoxhës, pas datës 20 shkurt 1991, në vatrat më në nxehta enveriste,…
Nga Kastriot Dervishi Më 20 shkurt 1991 janë rrëzuar shtatoret e Enver Hoxhës në Tiranë e Korçë si dhe bustet…
Nga Kastriot Dervishi Aktiviteti i enveristëve në vitin 1991 tregoi qartë se trashëgimia kriminale komuniste nuk do t’i shqitej lehtë…
Nga Kastriot Dervishi Diktatori komunist i Shqipërisë vdiq më 11 prill 1985. Në vend më 11 – 18 prill 1985…
Nga Kastriot Dervishi Avni Qazim Zhiti, lindur më 1916 në Melovë të Skraparit me kohën e dënimit 28 vjet, 5…
Janë bërë gati 20 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të…
Nga Kastriot Dervishi Brahim Hekuran Buzi nga Kallmi i Fierit, banues në Libofshë, ishte vetëm 23 vjeç kur u arrestua…
Nga Kastriot Dervishi Veprimet me listat nr.1 dhe nr.2 parashikoheshin të bëheshin natën. Llogaritej koha e nevojshme për kryerjen e…
Nga Kastriot Dervishi Bazuar në direktivat për veprimet e organeve të MPB-së në kohë lufte, ministri i Punëve të Brendshme,…

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!