Të sapo kthyer nga mini-muaji i mjaltit në Co Mayo, Irlandë, të porsamartuarit Princi Harry dhe Meghan arritën sot në…
Pasi nuk hynë në punë për asgjë gjatë kohës së komunizmit, përveç kostos së lartë për atë kohë, bunkerët po…
Mijëra njerëz marrin pjesë në një vigjilje qirinjsh për të shënuar përvjetorin e 29-të të lëvizjes pro-demokratike në sheshin ‘Tiananmen’…
Kjo pamje magjike nuk ndodhet në ishujt Maldive, por në bregdetin e mrekullueshëm në jug të vendit tonë.
Kot nuk ekziston shprehja, “më parë ha syri se sa goja”, dhe këtë e dinë shumë mirë shefat e kuzhinës…
Një goditje e fortë rrufeje ndriçon qiellin mbi Pallatin Federal Zviceran në Bernë, Zvicër.
Kjo pamje spektakolare nuk i përket asnjë shteti tjetër veç se Alpeve shqiptare. Kjo është rruga nacionale që të çon…

Lajmet e fundit

Nuk ju pëlqen diçka në Facebook? Së shpejti mund të ankoheni në "Gjykatë"

Teknologji

Nuk ju pëlqen diçka në Facebook? Së shpejti mund të ankoheni në "Gjykatë"

Pas skandalit ku dolën të dhënat e miliona përdoruesve, Facebook ka marrë masat që të mos ndodhë më një gjë e tillë. Facebook do të krijojë një bord mbikëqyrës me 11...

Protokolli i Montrealit, 32 vite të sukseshme, sfida e re e ngohjes globale

Aktualitet

Protokolli i Montrealit, 32 vite të sukseshme, sfida e re e ngohjes globale

Në prag të Samitit të Kombeve të Bashkuara për Klimën, i cili do të mbahet në New York, javën që vjen, vlen të nënvizohet se Protokolli i Montrealit mbi substancat...

Komedia e zezë që ironizon Hitlerin, fitues i TIFF

Kulturë

Komedia e zezë që ironizon Hitlerin, fitues i TIFF

Filmi satirik “Jojo Rabbit”, me regji të Taika Waititit, është vlerësuar si prodhimi më i mirë i vitit në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto. Ngjarjet vendosen në vitin 1940 në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!