Spanjë, jo vetëm e ngordhur, por edhe plot mbeturina, ja çfarë u gjet në bregdetin spanjoll

Tuesday, 10 Prill 2018 17:11

Një tjetër balenë është gjetur e ngordhur buzë detit pasi kishte përtypur plot 29 kilogramë mbeturina në ujërat e Murcias, Spanjë.

Fotografia e trishtë është përhapur me shpejtësi në internet duke na kujtuar sesi po e dëmtojmë ekosistemin ujor për shkak të hedhjes së mbetjeve plastike të padekompozueshme.

Një grup aktivistësh të mbrojtjes së ambientit hetuan ngordhjen e balenës dhe zbuluan se kishte ardhur si pasojë e përtypjes së 29 kg mbetje plastike që më pas i kishin shkatërruar stomakun.

Pas autopsisë ata panë se balena kishte përtypur litarë, qese plastike, rrjeta e bidona plastikë.

Kjo është balena e dytë që vdes brenda pak muajsh për shkak të përypjes së mbetjeve plastike.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!