Përplasen me kamioçinën, vdesin 7 motoçiklistë (FOTO)

Saturday, 22 June 2019 15:24

“Shtatë motoçiklistë u vranë dhe tre të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes me një kamion që po ecte në drejtim të kundërt në New Hampshire, SHBA”, tha policia.

Autoritetet morën një telefonatë rreth orës 6:30 të mëngjesit të së premtes, në lidhje me një aksident ku ishte përfshirë një makinë dhe disa motora.

“Kamionçina, një Dodge 2500 i vitit 2016, po udhëtonte në perëndim në Route 2 ndërsa motoçiklistët po udhëtonin në lindje”, tha policia.

Ky është një nga aksidentet më të rëndë që ka ndodhur në këtë zonë.

Një grua ishte dëshmitare e ngjarjes së rëndë që ndodhi ditën e djeshme ku humbën jetën 7 persona. Miranda Thompson ishte disa makina pas aksidentit. Ajo tha për CNN se i pa motoçiklistët që ishin shtrirë kudo nëpër rrugë.

“Motoçiklistët ishin të shpërndarë në mes të rrugës. Dëgjoje ulërima ngado. Njerëzit që u gjendën aty pranë ndaluan dhe filluan të gjithë të japin ndihmën e parë me batanije, duke përdorur dhe kutinë e ndihmës së shpejtë” është shprehur ajo. /CNN/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!