Çfarë po ndodh në Danimarkë? Shpërthim i dytë në një stacion policie

Saturday, 10 August 2019 14:57

Një shpërthim ka ndodhur para një stacioni policor në kryeqytetin e Danimarkës, Kopenhagen. Sipas lajmeve në mediat lokale, në shpërthimin e ndodhur në Norrebro, nuk ka pasur viktima ose të plagosur, por është dëmtuar pjesa e jashtme e ndërtesës.

Shpërthimi në afërsi të stacionit policor është shpërthimi i dytë brenda një jave në kryeqytetin e vendit. Në shpërthimin e ndodhur ditën e mërkurë pranë zyrës tatimore të Danimarkës, një person ishte lënduar lehtë. Policia kishte njoftuar se ky shpërthim është një sulm i qëllimshëm.

Ende nuk dihet nëse ka lidhje mes dy shpërthimeve. Policia thotë se është në kërkim të një burri që u pa duke ikur në skenën e shpërthimit të komisariatit, i cili kishte veshur rroba të errëta dhe këpucë të bardha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të diele në ujërat e Adriatikut. Viktima është e seksit mashkull dhe është gjetur rreth 1 milje në det të hapur...

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!