Temperaturat e larta/ Zjarr i madh në Athinë

Hënë, 12 August 2019 13:19

Mali Hymettus në Athinë është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të hëne. Sipas mediave greke vatra e zjarrit ka qenë shumë afër zonave të banuara, duke shkaktuar panik tek njerëzit.

Zjarrfikëset dhe forcat e policisë  bënë të mundur evakuimin e disa prej  banorëve të zonës. Mësohet se nuk ka persona të lënduar nga flakët.

Era e fortë gjithashtu ndikoi në përhapjen e flakëve, por ekipet e emergjencës kanë ndërhyrë nga ajri me helikopter për të shuar flakët, duke i vënë kështu nën kontroll.

Mendohet se zjarri ka rënë për shkak  të temperaturave të larta, megjithatë pritet të zbulohet shkaku i zjarrit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

U përplas nga makina, ndërron jetë 69-vjeçari në Lushnjë

Aktualitet

U përplas nga makina, ndërron jetë 69-vjeçari në Lushnjë

Nuk ka mundur të mbijetojë i moshuari që u përplas nga makina ditën e djeshme në Lushnjë. Policia njofton se 69-vjeçari Myfit Dingo banues në Dushk ka ndërruar jetë pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!