Të shtëna me armë zjarri në Holandë, tre persona të vdekur dhe një tjetër në gjendje kritike për jetën

Hënë, 09 September 2019 21:20

Tre persona kanë humbur jetën pasditen e së hënës në një incident me armë të ndodhur në një banesë në qytetin Dordreht të Holandës. Lajmin e bëjnë të ditur mediat lokale, sipas të cilave vendi ku ka ndodhur ngjarja ndodhet pranë një shkolle fillore. Dinamika e ngjarjes është e paqartë, por kryebashkiaku i qytetit, Vuter Kolf e ka cilësuar episodin si “shumë të rëndë” dhe është nisur drejt vendngjarjes. Ndërkohë, mediat vendase raportojnë se mes viktimave janë edhe dy fëmijë. Zona ku janë verifikuar të shtënat është izoluar nga policia, ndërsa në vendngjarje ndodhen edhe shumë auto-ambulanca.

Modifikuar më Hënë, 09 September 2019 21:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!