Michelle Obama ju jep pesë këshilla për një jetë të shëndetshme

E mërkurë, 25 September 2019 19:18

Michelle Obama është mjaft e kujdesshme përsa i përket zgjedhjes së ushqimit. Në daljet televizive e shohim të kuruar dhe me një trup në formë, por kush qëndron pas kësaj? Me siguri jetesa e shëndetshme dhe ushqimet që ajo zgjedh me kujdes të konsumojë.

Në Instagram ajo jep vazhdimisht këshilla për një jetë të shëndetshme, ku shpesh shihet edhe duke u stërvitur.

Ndër pesë këshillat që Zonja e Parë më shpesh thekson janë:

Ha sa më shumë fruta dhe perime

Siç e dimë janë nga ushqimet më të shëndetshme dhe për të mbajtur trupin në formë.

Gatuaj më shumë në shtëpi

Kjo është mënyra edhe për të bërë ekonomi edhe për t’u thënë ‘jo’ fast-foodeve.

Pi shumë ujë

E dimë të gjithë që na ndihmon të hidratohemi dhe të ndjejmë më pak uri.

Merru me aktivitete të reja

Mënyrë e mirë për të qëndruar aktivë.

Bëj ndryshime të shëndetshme së bashku me familjen

Kjo mund të na motivojë më shumë, pasi ‘puna në grup’ është më tepër efektive.

Tani mos prisni gjatë, por filloni t’i zbatoni…

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Aktualitet

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shtruar të premten mbrëma në spital për shkak të problemeve me zemrën. Në një njoftim të zyrës së tij, thuhet se ai u shtrua në...

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Aktualitet

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Në disa rajone të Kroacisë është aktivizuar alarmi i kuq për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme alarmi është aktivizuar për rajonet e Rijekës dhe...

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Kuriozitete

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Ky restorant vizitohet nga disa nga personat më të famshëm në botë, siç janë David Beckham, Ed Sheeran, Jack Dorsey, Guy Ritchie etj. Ajo që e bën të veçantë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!