Vrau barbarisht gruan dhe 2 vajzat, burri bën fajtore dashnoren…

Premte, 04 October 2019 12:44

Më 13 gusht të vitit të kaluar Christopher Lee Watts i rrëfeu policisë se kishte vrarë gruan e tij shtatzënë dhe dy vajzat e tij, por pa dhënë një arsye bindëse se çfarë e shtyu të kryente këtë krim makabër.

Por një vit më pas, 34-vjeçari i ka rrëfyer edhe shkakun e vërtetë shkrimtares Cheryln Cadle, e cila po shkruan një libër mbi historinë e tij.

Ai i ka treguar se gjithçka nisi pasi njohu Nichol Kessinger, e cila shumë shpejt u kthye në dashnoren e tij dhe i premtonte djalin e tij të parë.

Jam akoma i dashuruar me Nichol, shkruan ai në një prej letrave që i dërgon shkrimtares, duke shtuar më tej se nëse nuk do ta kishte njohur atë nuk do i kishte vrarë gruan Shanann e vajzat Bella, 4 vjeçe dhe Celeste 3 vjeçe, pasi kishin pasur një jetë të lumtur deri në ato momente. “Gjithçka që ndjeja ishte dëshira për të qenë i lirë me Nikki-n. Ndjenjat e dashurisë për të po më mposhtnin mua. Nuk ndjeja pendim”, shkruan ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

Politikë

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në Holyhead, Wales, të shtunën. BBC njoftoi se oficerët e Policisë...

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Politikë

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka falënderuar në gjuhën shqipe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas vendimit të djeshëm për të miratuar protokollin për anëtarësimin e vendit të...

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Aktualitet

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Debati me shefin e rrugores së Tiranës u ka kushtuar vendin e punës 3 oficerëve të policisë. 2 shefa të komisariatit të policisë rrugore në Tiranë dhe një specialist janë larguar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!