Kryebashkiaku meksikan s’realizon premtimet elektorale, banorët e tërheqin zvarrë me makinë (Video)

E mërkurë, 09 October 2019 18:03

Banorët e një qyteti meksikan të pakënaqur me kryetarin e bashkisë rreth premtimeve zgjedhore të paplotësuara, rrëmbyen kryebashkiakun dhe e lidhën pas një makine duke e tërhequr zvarrë.

Jorge Luis Escandon Hernandez, kryebashkiak i qytetit jugor të Las Margaritas, u rrëmbye nga zyra e tij të martën para se të lidhej pas një kamioni dhe u tërhoq zvarrë në qytet nga vendasit e zemëruar.

Incidenti ishte dukshëm i nxitur nga pakënaqësia e tyre për shkak të dështimit të politikanit në premtimet e fushatës zgjedhore për të riparuar rrugët lokale. Në mënyrë të pabesueshme, ai shpëtoi nga incidenti pa lëndime serioze.

Njëmbëdhjetë persona janë arrestuar deri më tani nga policia që po heton ngjarjen, njofton “El Heraldo”.

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Aktualitet

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shtruar të premten mbrëma në spital për shkak të problemeve me zemrën. Në një njoftim të zyrës së tij, thuhet se ai u shtrua në...

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Aktualitet

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Në disa rajone të Kroacisë është aktivizuar alarmi i kuq për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme alarmi është aktivizuar për rajonet e Rijekës dhe...

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Kuriozitete

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Ky restorant vizitohet nga disa nga personat më të famshëm në botë, siç janë David Beckham, Ed Sheeran, Jack Dorsey, Guy Ritchie etj. Ajo që e bën të veçantë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!