‘’Mami unë nuk dua të vdes’’ fjalët e fëmijës që u përdorën për të shkruar një libër

Tuesday, 03 Prill 2018 14:54

‘’Mami unë nuk dua të vdes’’, fjalët e fundit të një djali 6 vjeçar janë përdorur si titull libri nga e ëma e djalit.

Jake Brennan u godit nga një makinë ndërkohë që luante jashtë shtëpisë në qershor të 2014, dhe e ëma Roseann ka shkruar një libër në nder të djalit të saj.

Libri do të promovohet në Prill në Kilkenny, ‘’Mami unë nuk dua të vdes’’ tregon historinë e Jace, ditët e tij të lumtura,ditën që vdiq dhe jetën e tyre pas vdekjes së djalit.

‘’Kur jam duke kalur një ditë të keqe, unë shkojë tek kapitulli kur ndodhi ngjarja dhe I them vetes kur kalova atë ditë, kur Jake u aksidentua, mund të kaloj dhe ketë problem.Disa ditë mdihem sikur nuk po shkoj askund, por kur kthej kokën shikoj qe kam bërë një rrugë të gjatë.

Ka pasur shumë periudha të këqija, përfshirë periudhën kur Rosean mori një overdozë me ilaçe dhe u zgjua në spital.

Libri I saj tregon ditët e veçanta në familje.

‘’Unë tregoj gjithçka ashtu si ka ndodhur dhe ka shkruar cdo gjë që është vendosur edhe nën hetim. Ne duam vetëm që njerëzit të shikojnë të vërtetën është shprehur ajo.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 14:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!