Spanjë /Kamioni cirkut vret një elefant, protestojnë aktivistët

Tuesday, 03 Prill 2018 15:09

Një elefant është vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur pasi një kamion cirku u përmbys në një rrugë në Spanjë.

Incidenti provokoi një protestë në mesin e aktivistëve të të drejtave të kafshëve.Kamioni u përmbys të hënën kur po përpiqej t’I shmangej përplasjes me një tjetër automjet tha zëdhënësi I Gardës Civile.

Ai tha që ka qenë lëvizja e elefantëve që ka destabilizuar kamionin.

Shoferi nuk u plagos por një elefant ngeli i ngordhur dhe katër të tjerë kanë marrë plagë të shumta.

Kafshët po mjekohen dhe do të dërgohen në një klinikë në ditët në vazhdim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!