“Vallëzimi i avionëve spiun turq në Egje“/ Greqia: Hyjnë e dalin sa herë duan nga qielli ynë

E Enjte, 26 Prill 2018 22:12

Kohët e fundit janë shtuar shumë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë, ku problemi kryesor lidhet me mbajtjen në burg të dy ushtarëve grekë të arrestuar dy muaj më parë në kufi.

Arrestimi pasoi me fërkime në kufirin detar ku ahpesh anijet dhe avionët respektiv rivalizojnë njeri-tjetrin.

Përmes një shkrimi me titull: “Vallëzimi i avionëve spiun turq në Egje“, portali i profilizuar për lajmet mbi ushtrinë, onalert.gr shkruan se gjatë ditëve të fundit, avionët turq kanë hyrë dhe kanë dalë si ua ka dashur qejfi në hapësirën ajrore greke në Egje.

“Numri i shkeljeve tani ka kaluar në tregues dyshifror”, shkruan portali në fjalë.

Greqia dhe Turqia kanë probleme për shkak të ishujve në Egje, gjë e cila sjell shpesh tensione mes dy vendeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!