Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, më 17 shtator, shpalli pesë emra si zëvendësues të mundshëm, për pozitën e…
Një grua ka përjetuar një histori krejt të pabesueshme. Ndoshta mund ta kishte harruar se e ka pasur ndonjëherë, por…
Parlamenti Evropian votoi me 394 vota pro, 206 kundër dhe 49 abstenim kandidaturën e franceze Christine Lagarde në postin e…
Rojet bregdetare ruse bëjnë me dije se kanë ndaluar 2 varka koreanoveriore në ujërat territoriale në Detin e Japonisë pasi…
Parlamenti Evropian mbështeti emërimin e Christine Lagarde si presidente e ardhshme e Bankës Qendrore Evropiane. Ky votim i hap rrugën…
Ish-kryeministri Matteo Renzi braktis Partinë Demokratike duke ‘marrë me vete’ dhe 30 parlamentarë të tjerë të cilët i kanë deklaruar…
Një adoleshente në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka shokuar me veprimin e saj. Vajza 17-vjeçare Alice Michelle Hatcher, ka…
Qeveria gjermane do të zgjasë ndalimin për eksportimin e armëve në Arabinë Saudite, citon Reuters një burim të paidentifikuar nga…
Procesi i Brexit-it, apo i daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, është shndërruar në “makth”, tha kryeministri i…
Juristë, mjekë e pilotë u mblodhën të hënën në Paris për të protestuar kundër planit të Qeverisë së Francës për…
Presidenti i SHBA Donald Trump ne nje mesazh te tij qe ka lidhje dhe me fushaten presidenciale ka deklaruar se…
Sulmet ndaj rafinerive të naftës në Arabinë Saudite kanë shkaktuar një rritje të rrufeshme të çmimit të naftës në tregjet…

Lajmet e fundit

Aksident në qendër Beratit. Motorri godet gruan 43-vjeçare, të dy në gjendje të rëndë

Aktualitet

Aksident në qendër Beratit. Motorri godet gruan 43-vjeçare, të dy në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të qytetit,në rrugën që të çon drejt Stadiumit "Tomorri",rreth 300 metra larg Drejtorisë së Policisë Berat. Një motorr,duke ecur...

Champions sjell sot të tjera sfida magjike, në fushë zbret Ronaldo

Sport

Champions sjell sot të tjera sfida magjike, në fushë zbret Ronaldo

Mbrëmja e së martës dha vetëm një shijim të asaj që duhet të presim nga edicioni i ri i Champions League, që zbret sërish sot në fushën e lojës me...

“Streha mes reve” në Gjermani, pritet me interesin e publikut

Kulturë

“Streha mes reve” në Gjermani, pritet me interesin e publikut

Filmi “Streha mes reve” me skenar dhe regji nga Robert Budina është përcjellë me interesin e publikut në disa qytete të Gjermanisë, ku po shfaqet. Sipas faqes zyrtare të filmit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!