Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e…
Një nga ngjarjet mbizotëruese në presidencën dyvjeçare të Donald Trump-it kalon në një fazë të re të enjten me publikimin…
Një autobus turistësh është përmbysur në ishullin e Madeira, në Portugali, duke shkaktuar shumë viktima. Lajmin e bën të ditur…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo deklaroi se Shtetet e Bashkuara do të heqin një ndalesë për paditë amerikane ndaj…
Ekrem Imamoglu u shpall fitues i zgjedhjeve bashkiake në Stamboll nga autoriteti elektoral që i dorëzoi sot mandatin e kryetarit…
Ka ndërruar jetë ish-presidenti peruan Alan Garcia, i cili qëlloi veten sot me një armë zjarri. Ngjarja ndodhi pasi Policia…
Një rrufe ka rënë në Akropol në qytetin e Athinës dhe sipas informacioneve të policisë greke 4 përsona janë të…
Mijëra njerëz u bashkuan me protesta në të gjithë Londrën qendrore, pasi aktivistët për ndryshimin e klimës bllokuan rrugët dhe…
U deshën rreth 200 vjet për ta ndërtuar, por vetëm pak orë për t’a gjunjëzuar. Notre Dame, simboli i Francës…
Reagime të shumta po vinë nga gjithë bota pas pamjeve të zjarrit të frikshëm që po shkatërron një nga godinat…
Sistemi i stuhive masive që vrau disa njerëz nga Teksasi në Misisipi është duke u mbingarkuar në lindje, duke kërcënuar…
Numri i viktimave në luftimet përreth kryeqytetit libian, Tripoli u dyfishua gjatë fundjavës. Më shumë se 120 vetë kanë humbur…

Lajmet e fundit

Selena Gomez do të martohet me aktorin 68-vjeçar? (FOTO)

Show-biz

Selena Gomez do të martohet me aktorin 68-vjeçar? (FOTO)

Pesë ditë më parë, Selena Gomez, shkroi në profilin e saj në “Instagram” se do të martohet me aktorin e famshëm, Bill Murray, dhe u duk se askush nuk e...

“Washington Post”, apel Brukselit: Po tradhtoni Ballkanin

Aktualitet

“Washington Post”, apel Brukselit: Po tradhtoni Ballkanin

“Përgjatë 16 viteve të fundit, Brukseli i ka premtuar vendeve të Ballkanit Perëndimor, që janë edhe rajoni më vulnerabël i Kontinentit të vjetër, se e ardhmja e tyre është në...

Bumçi: Sondazhet tregojnë fitoren e thellë të PD-së, por nuk hyjmë në zgjedhje me Ramën

Politikë

Bumçi: Sondazhet tregojnë fitoren e thellë të PD-së, por nuk hyjmë në zgjedhje me Ramën

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi, në një intervistë për Syri.net ka riktheksuar edhe njëherë qëndrimin e prerë të Partisë Demokratike dhe të opozitës së bashkuar, për të mos hyrë në zgjedhje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!