Përse më parë askujt nuk i ka rënë ndërmend kjo zgjidhje? Vizita e kryeministres së re daneze të enjten (11.07)…
E emëruara për postin e presidentes së Komisionit Europian, Ursula von der Leyen ka deklaruar se shpreson që Mbretëria e…
Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë plagosur pas një stuhie të fuqishme që ka prekur zonën turistike të…
Kompania amerikane e aeroplanëve Boeing, po e humb pozicionin e prodhuesit më të madh të avionëve në botë, pas një…
Zyrtarë të lartë amerikanë thonë se Irani nuk duhet të verë në provë durimin e Amerikës, ndërsa prodhon materiale bërthamore…
Fituesi i zgjedhjeve të djeshme në Greqi, kreu i Demokracisë së Re, Kyriakos Mitsotakis është tashmë në Presidencë për t'u…
Presidenti amerikan Donald Trump nuk beson në ekzistencën e UFO-ve. Në një intervistë me gazetarin “Fox News”, Tucker Carlson, Trump…
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe presidenti rus Vladimir Putin zhvilluan bisedë telefonike me ç’rast diskutuan për krizën në…
Një tërmet me magnitutë 7.1 ballë ka goditur Kaliforninë në SHBA në orët e vona të së premtes. Epiqendra ka…
Një vajzë 8-vjeçare, që imiton deputeten demokrate Alexandra Ocasio-Cortez ka marrë kërcënime me vdekje nga mbështetësit e politikanes në SHBA.…
Katër fshatra të ishullit grek Evia janë përfshirë nga flakët. Më shumë se 250 zjarrfikës, automjete dhe helikopterë janë angazhuar…
Qytetarët grekë do t’u drejtohen kutive të votimit këtë diel në zgjedhje parlamentare të parakohshme, pasi partia në pushtet e…

Lajmet e fundit

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Kronikë

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë së komisariatit numër 2 në kryeqytet për vepra të ndryshme penale. Policia shtetasit F. M., 35 vjeç dhe S. M., 19 vjeç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!