Aktivistja ruse Marie Butina, e cila ka pranuar se ka vepruar si agjente e paregjistruar në Shtetet e Bashkuara, do…
Ambasadorët e BE kanë rënë dakord të shtyjnë afatin e Brexit, por nuk do të marrin një vendim për një…
Shtëpia e Bardhë tha të enjten se Presidenti Donald Trump ishte "tejet mbështetës" ndaj rreth 20 ligjvënësve konservatorë republikanë, të…
Uashingtoni pret të dërgojë qindra trupa shtesë në Siri për të mbrojtur zonat me naftë nga shfrytëzimi prej rivalëve. Situata…
Në një letër të shkruar liderit të opozitës Jeremy Corbyn, kryeministri britanik Boris Johnson për herë të parë deklaron se…
Zëri i Amerikës/ Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se ofensiva e Turqisë kundër kurdëve në Sirinë verilindore ishte…
Rreth 30 refugjatë u kapën nga policia teksa po përpiqeshin të kalonin La Manche-in me dy varka. Mes tyre ishin…
Një tërmet me madhësi 4,4 në shkallën Rihter ka rënë në orën 12:06 pas mesnatës në zonën detare midis Rodosit…
Ministrat e Mbrojtjes së vendeve anëtare të NATO-s do të takohen të enjten në Bruksel për negociata, të cilat me…
Zëri i Amerikës/ Presidenti Donald Trump njoftoi të mërkurën një armëpushim të përhershëm të ndërmjetësuar nga Shtetet e Bashkuara në…
Parlamenti Evropian ka dënuar ofensivën turke në verilindje të Sirisë dhe i bëri thirrje Ankarasë të tërhiqte të gjitha forcat…
Të paktën tre persona kanë humbur jetën pas përmbytjeve që goditën jugun e Francës, konfirmoi Ministria e Brendshme e Francës.…

Lajmet e fundit

Aksident i rëndë dy të plagosur, 20-vjeçarja në gjendje të rëndë

Aktualitet

Aksident i rëndë dy të plagosur, 20-vjeçarja në gjendje të rëndë

Aksident i rëndë është regjistruar në mesnatë në Elbasan, ku për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ndodhi në rrugën e Krastës në periferi të qytetit të Elbasanit...

Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika i denuari me 7.4 vjet

Aktualitet

Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika i denuari me 7.4 vjet

Një tjetër i kërkur bie në prangat e Policisë belge falë shkëmbimit të informacionit në kohë reale mes Interpol Tirana dhe Policisë belge. Nga specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi...

Rasti i Alvinit / Gazetari i ‘Le Iene’ i përvishet Sandër Lleshit: Gajasët italianët

Aktualitet

Rasti i Alvinit / Gazetari i ‘Le Iene’ i përvishet Sandër Lleshit: Gajasët italianët

Taulant Kopliku, gazetari i emisionit italian ‘Le Iene’ ku u bë publik dhe rasti i Alvin Berishës, ka ironizuar keq ministrin Sandër Lleshi i cili ishte në Bejrut ditët e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!