Katër fshatra të ishullit grek Evia janë përfshirë nga flakët. Më shumë se 250 zjarrfikës, automjete dhe helikopterë janë angazhuar…
Vetëm në qershor në SHBA janë krijuar rreth 224 mijë vende të reja pune ndërsa papunësia është ulur në 3.7%,…
Vetëm në qershor në SHBA janë krijuar rreth 224 mijë vende të reja pune ndërsa papunësua është ulir në 3.7%,…
Gjatë festimeve për të festuar Ditën e Pavarësisë, presidenti amerikan Donald Trump ka përshëndetur “burrat dhe gratë e guximshme” të…
Evropianët e rinj hebraikë përjetojnë më shumë anti-semitizëm sesa prindërit e tyre, me një rritje të ngacmimeve që vijnë në…
Tre ditë nga aksidenti në nëndetësen ruse ku vdiqën 14 marinarë, Kremlini konfirmon se nëndetësja e fshehtë e prekur nga…
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 goditi Kaliforninë Jugore, me epiqendër rreth 150 milje nga Los Anxhelos, mëngjesin e…
Rajoni i Irkutsk në Rusi është përfshirë nga përmbytje masive. Si pasojë e këtyre përmbytjeve kanë humbur jetë të paktën…
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar se përpjekjet e Rusisë dhe Turqisë në Siri janë një element i rëndësishëm…
Së paku 40 persona u vranë nga një sulm ajror që goditi një qendër të ndalimit të migrantëve në Libi,…
Deputetët e partisë së Brexit në Britani kanë shkaktuar reagime në seancën hapëse të Parlamentit Europian, pasi kthyen shpinën kur…
Finlanda merr sot presidencën gjashtëmujore të radhës të Bashkimit Evropian. Kjo është hera e tretë që Finlanda, si vend anëtar…

Lajmet e fundit

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!