Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka folur për herë të parë për shëndetin e saj, pasi tronditi botën, teksa u shfaq…
“Ne jemi vendi më i përfolur në botë për momentin, dhe të gjithë dëshirojnë një pjesë tonën”, deklaroi presidenti amerikan,…
Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski ka folur sot pas vendimit te gjykatës qe refuzoi kërkesen për ekstradim në Maqedoni të Veriut.…
Franca përballet sot me temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë, teksa e gjithë Evropa po përballet me një valë…
Të paktën 41 minatorë artizanalë mbetën të vdekur kur një pjesë e minierës së bakrit dhe kobaltit në pronësi të…
Gjatë mbledhjes së djeshme djeshëm të Asamblesë së Përgjithshme të KiE është votuar edhe për postin e rëndësishëm të Sekretare…
Kuvajti inauguroi një nga urat më të gjata të detit në botë, aktualisht e katërta, duke shkurtuar një orë distancë…
Stephanie Grisham, zëdhënësja kryesore e Zonjës së Parë të Shteteve të Bashkuara, Melania Trump, është emëruar sekretare e re e…
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se shpreson për një marrëveshje paqeje me talibanët “përpara 1 shtatorit”, ndërsa ai…
Humbja e partisë në pushtet në Turqi, në zgjedhjet e rimbajtura në Stamboll, mund të hapin rrugën, për zgjedhje të…
Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa…
Një tifoz ‘i thekur’ futbolli dhe ish-kryetar i bashkisë së rrethit, Ekrem Imamoglu, ka ardhur nga askundi për t’u bërë…

Lajmet e fundit

Vdekja e shkencëtares në Greqi, autori i dyshuar djali i një prifti, viktima u përplas me makinë më pas u përdhunua dhe u vra

Aktualitet

Vdekja e shkencëtares në Greqi, autori i dyshuar djali i një prifti, viktima u përplas me makinë më pas u përdhunua dhe u vra

Zhdukja dhe më pas vrasja e shkencëtares amerikane Suzanne Eaton në Kretë zuri titujt e mediave greke dhe jo vetëm. Misteri që mbuloi zhdukjen e 59-vjeçares pasoi me lajmin për...

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!