Shtetet e Bashkuara kanë reaguar pas vrasjes së gazetarëve në Afganistan dhe kanë akuzuar militantët se po tentojnë të minojnë…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se "është e turpshme" që lista e pyetjeve, që këshilltari i posaçëm,…
Ajo është e vendosur në mes të shtëpive më të vjetra se nëntë dekada në lagjen "Kesare" në Bagdad. Popullata…
Baza kryesore e forcave të operacioneve tokësore të cilat udhëhiqen nga SHBA'të në Bagdad të Irakut është shpërbërë. Përmes një…
Sulmet kundër gazetarëve në Afganistan acaruan Komunitetin ndërkombëtar thuhet nga OKB-ja. Të paktën 37 persona, mes të cilëve një fotograf…
Një ndërtesë 26-katëshë është shembur brenda pak minutash në Brazil dhe si pasojë një person ka humbur jetën. Zjarri raportohet…
Një ndërtesë 26-katëshe është shembur pasi u përfshi nga zjarr në qytetin më të madh të Brazilit, Sao Paolo, duke…
Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve në të gjithë botën sot po protestohet. Këto protesta dhe marshime kanë të…
Në ditët e errëta të luftës civile të viteve 1990 dhe sundimit shtypës të Talebanëve, fotografi Shah Marai, nuk u…
Nga Adonis Alkhaled "Para shpërthimit të luftës fitoja rreth 700 lira siriane në muaj dhe isha i kënaqur. Tani fitoj…
Kjo video shokuese tregon momentin kur një dhëndër qëllohet me plumb gjatë dasmës së tij. Sunnil Verma ishte ulur këmbëkryq,…
Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka thënë se dokumentet sekrete që Izraeli pretendon se i ka në lidhje me…

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!