Një ditë më parë për shkak të sulmeve në Kabul humbën jetën 31 persona prej të cilëve 10 ishin gazetarë.…
Katoliku më i lartë në Australi dhe një nga zyrtarët më të fuqishëm në Vatikan, George Pell, do të dalë…
Katër alpinistë kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë në gjendje të rëndë, pas një aksidenti në Alpet e…
Presidenti i SHBA Donald Trump sugjeroi këtë të hënë se takimi që po planifikon me udhëheqësin e Koresë së Veriut…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në tempullin Sri Revanasiddeshëara, në distriktin Ramanagara.  Prifti hindu pësoi djegie të mëdha në…
Maniaku seksual ka përdhunuar dhe më pas ka vrarë një 13-vjeçare në veri të Francës. Angelique ishte zhdukur disa ditë…
Është shumë interesante të zbulosh qytete të ndryshme në mbarë botën, por akoma dhe më interesante janë kuptimet e emrave…
Një bashkim i mundshëm ekonomik midis dy Koreve i përshtatet më shumë Koresë së Veriut se asaj të Jugut. Kjo…
Pas takimit të zhvilluar me liderin e Koresë së Jugut, Kim Jong-un ka marrë një vendim të rëndësishëm, për të…
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se çdo ndihmë e nevojshme për arritjen e paqes izraelito-palestineze është një "përparësi…
Ngërçi që ka kapur mardhëniet midit Britanisë dhe Irlandës së Veriut, siç duket e ka vënë në një dilemë kryenegociatorin …
Bashkimi Evropian pritet të vendosë sanksione kundër pesë personave, të cilët, sipas bllokut, kanë ndihmuar në organizimin e zgjedhjeve presidenciale…

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!