Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka thënë se dokumentet sekrete që Izraeli pretendon se i ka në lidhje me…
Një ditë më parë për shkak të sulmeve në Kabul humbën jetën 31 persona prej të cilëve 10 ishin gazetarë.…
Katoliku më i lartë në Australi dhe një nga zyrtarët më të fuqishëm në Vatikan, George Pell, do të dalë…
Katër alpinistë kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë në gjendje të rëndë, pas një aksidenti në Alpet e…
Presidenti i SHBA Donald Trump sugjeroi këtë të hënë se takimi që po planifikon me udhëheqësin e Koresë së Veriut…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në tempullin Sri Revanasiddeshëara, në distriktin Ramanagara.  Prifti hindu pësoi djegie të mëdha në…
Maniaku seksual ka përdhunuar dhe më pas ka vrarë një 13-vjeçare në veri të Francës. Angelique ishte zhdukur disa ditë…
Është shumë interesante të zbulosh qytete të ndryshme në mbarë botën, por akoma dhe më interesante janë kuptimet e emrave…
Një bashkim i mundshëm ekonomik midis dy Koreve i përshtatet më shumë Koresë së Veriut se asaj të Jugut. Kjo…
Pas takimit të zhvilluar me liderin e Koresë së Jugut, Kim Jong-un ka marrë një vendim të rëndësishëm, për të…
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se çdo ndihmë e nevojshme për arritjen e paqes izraelito-palestineze është një "përparësi…
Ngërçi që ka kapur mardhëniet midit Britanisë dhe Irlandës së Veriut, siç duket e ka vënë në një dilemë kryenegociatorin …

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!