Të paktën 40 persona kanë humbur jetën dhe 60 të tjerë kanë mbetur të plagosur në sulme me raketa të…
Sekretarja e Brendshme britanike, Amber Rudd ka dhënë dorëheqjen duke thënë se ajo, pa dashur, kishte keqinformuar deputetët në lidhje…
Ministri gjerman i Financave thotë se është optimist për udhërrëfyesin për reformimin e eurozonës. Franca mendon se pas Brexitit ky…
Dy udhëheqësit pritet të diskutojnë kërcënimin e terrorizmit dhe rritjen ekonomike të vendit më të populluar të Afrikës me afro…
Zyra presidenciale e Koresë së Jugut (Shtëpia e Kaltër) ka deklaruar sot se Koreja e Veriut, do të çmontojë muajin…
Biblioteka e Kongresit po feston këtë javë 218 vjetorin e krijimit. Më 24 prill 1800, Presidenti John Adams, miratoi shumën…
Presidenti Donald Trump ka kërcënuar se do të mbyllë qeverinë federale këtë vit nëse Kongresi nuk miraton fonde të mjaftueshme…
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo e bëri të qartë të dielën se Presidenti Trump ka në plan të tërhiqet…
Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka në plan të ftojë ekspertë dhe gazetarë nga Seuli dhe Shtetet…
Presidenti amerikan u përball me një erë të fortë dhe reshjet e shiu teksa ishte duke hipur në “Air Force…
Qeveria greke miratoi një marrëveshje me SHBA për modernizimin e më shumë se gjysmës së flotës së saj të avionëve…
Presidenti i Shtëpisë së Bardhë Donald Trump do të takohet këtë të hënë me presidentin nigerian Muhammadu Buhari. Vizita e…

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!