Më shumë se 1000 kafshë janë mbytur në një fermë në Spanjë. Pronarët e fermës, në Villafranca de Ebro, në…
Para 70 vjetësh u themelua shteti i Izraelit. Për të kujtuar këtë ditë do të festohet 70 orë në Izrael.…
E përditshmja prestigjioze britanike “The Guardian” e ka përshkruar Recep Tayyip Erdogan si diktator që vetëm emrin nuk e ka…
Presidenti amerikan Donald Trump thotë se nëse bisedimet e planifikuara me liderin koreano-verior Kim Jong-un nuk do të jenë frytdhënëse,…
Ekipi i sigurisë së OKB-së në Siri, është sulmuar me armë zjarri ndërkohë që mbikëqyrte një prej zonave të dyshuara…
Në Czechowice-Dziedzice, një qytet i vogël në Jug të Polonisë, një adoleshente rrezikon një vit burg pasi ka shtyrë me…
Danimarka do t’i kërkojë Agjencisë Kulturore të Kombeve të Bashkuara, UNESCO, të njohë zyrtarisht konceptin e ‘hygge’, mënyra se si…
Siria është kthyer në “mollë sherri” për mbarë globin. Pas raketave të lëshuara nga SHBA, në hakmarrje të sulmeve në…
Mesa duket epokës Castro në Kubë po i vjen fundi. Prej gjashtë dekadash Kuba drejtohej nga Fideli e pas vdekjes…
Kreu i Shtetet e Bashkuara Donald Trump thotë se kanë filluar bisedime të drejtpërdrejta me Phenianin. Mike Pompeo, drejtori i…
Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka vendosur të çojë Turqinë drejt zgjedhjeve të parakohshme presidenciale  dhe parlamentare. Erdogan ka…
Një 39-vjeçare polake, ka qëlluar me kaçavid të dashurin e saj kosovar në Gjermani pas një zënke duke i shkaktuar…

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!