Policia greke ka arrestuar një 23-vjeçar shqiptar në Rodos me akuzën e trafikut të drogës. Mediat greke raportojnë se të…
Athina zyrtare ka hedhur poshtë çdo mundësi për antarsimin e Maqedonisë në NATO nqs nuk do të vendoset çështja e…
Administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës shpalli të premten sanksione të gjera kundër 38 individëve dhe kompanive ruse, në…
Zjarrëfikësit shpëtojnë një shofer që rrjedha e lumit I kishte marrë makinën. Ngjarja ka ndodhur në Kaliforni. Qeni Rusty ecën…
Pritet që në fund të këtij muaji të ketë një vizitë shumë të rëndësishme të Kancelares gjermane, Angela Merkel, në…
Një vajzë 14-vjeçare, viktimë e përdhunimit ka vdekur gjatë lindjes së fëmijës. Ngjarja ka ndodhur në Paraguaji, ku abortimi është…
Policia italiane ka arrestuar Giuseppe Pellen, anëtarin e organizatës mafioze “Ndrangheta”.  Ai u vu në pranga në një operacion blic…
Në fillim të 2018, gazetari i Reuters Alexandre Meneghini udhëtoi në botën e bukur të Antarktidës. Udhëtimi, i organizuar nga…
Njihen si ‘Majmunë të dëborës’, Macaca Fuscata, dhe jetojnë në malet japoneze, ku shquhen për zakonet e tyre për tu…
Agjencia e lajmeve “Reuters”, duke cituar rektorin e universitetit thotë se, personi që vrau katër akademikë turq në Eskisehir të…
Dënohet me 24 vite burg ish- presidentja e Koresë së Jugut, Park Geun-hye, pasi u shpall fajtore për “abuzim me…
Kryeministri i Pakistanit, Shahid Khaqan Abbasi, do të vizitojë Afganistanin të premten. Vizita është interpretuar si historike dhe është thënë…

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!