Kim Jong-un është lideri i parë i Koresë së Veriut që shkel në Korenë e Jugut, duke kaluar vijën ushtarake…
Në skandalin me dëbimin e gjashtë shtetasve turq, shteti i Kosovës përveçse ka shkelur ligjet e veta dhe të drejtat…
Facebook po goditet gjithnjë e më shumë për problemet e shumta që ka, dhe sot kompania ka publikuar një reklamë…
Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker tha se çështja e emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë duhet të zgjidhet urgjentisht, raporton…
Kohët e fundit janë shtuar shumë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë, ku problemi kryesor lidhet me mbajtjen në burg të…
Dominique Moisi, si e gjykoni fjalimin e Emmanuel Macron para Kongresit të SHBA? Mendoni që udhëtimi i tij ka qenë…
Do të mbahet nesër takimi mes dy liderëve të dy  Koreve. Bashkë me diktatorin e Koresë së Veriut , në…
Një grua në Kinë ka paditur një dyqan dhe i ka kërkuar t’i kompensojë 11.300 euro. Ajo ka blerë një…
Vetëm pak ditë nga çelja zyrtare e sezonit turistik 2018, resortet rumune që shtrihet përgjatë Detit të Zi përballen me…
Pamjet e filmuara nga një kabinë në aeroportin Jizan të Arabisë Saudite treguan një pilot që luftonte për të kontrolluar…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të udhëtojë për në Britani më 13 korrik. Kështu u ka raportuar…
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i është kundërpërgjigjur Rusisë se nuk është ajo që vendos për anëtarësimin ose…

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!