13 fëmijë kanë mbetur të vdekur pasi autobusi i tyre u përplas me një tren në shtetin indian të Uttar…
Një video e publikuar nga Forcat Ajrore amerikane tregon se është realizuar me sukses hedhja e raketës interkontinentale. Raketa balistike…
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, tha ditë e sotme në Prishtinë se pa normalizim gjithëpërfshirës të marrëdhënieve me Serbinë,…
Ai i preku të pasmet, por e pësoi keq. Ky është rasti i një maniaku seksual, i cili tentoi të…
Në afro 55 vite pas vrasjes së John Kennedy teori të pafundme konspirative kanë dalë për të shpjeguar se nga…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përveç lëvdatave dhe urimeve që mori nga presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ai e…
Pas 40 vitesh ndjekje arrestohet monstra e Kalifornisë. Policia dhe FBI kanë mundur të kapin burrin që ka kryer 12…
Ditën e premte, Kim Jong-un udhëheqësi i Koresë së Veriut, do të pritet nga homologu i tij jugor, Moon Jae-in.…
Pavarësisht skandalit të madh të të dhënave që përfshiu Facebook-un dhe që çuan Mark Zuckerbergun të japë llogari në Kongres,…
Një gjykatë turke ka dënuar 13 gazetarë me burg, për akuzat për terrorizëm, në një rast që ka shkaktuar zemërim…
Vladimir Putin nuk u ndje aspak në faj  muajin e shkuar në Moskë, kur ka pranuar egzistencën e arme shfarosëse,…
Policia e Miçiganit ka arritur të parandalojë në kohë rekord një vetvrasje.  Një telefonatë rreth orës një të mëngjesit ka…

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!