Menjëherë pas funeralit të bashkëshortes së tij Barbara, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.Ë. Bush, është shtruar në spital…
Donald Tusk, Presidenti i Këshillit Europian ndodhet sot në Tiranë për të zhvilluar takime me zyrtarët e vendit. Tusk në…
Autori i sulmit me fugon nga i cili humbën jetën 10 persona dhe u plagosën 15 të tjerë është identifikuar…
Ministrat e Jashtëm të grupimit G7, ku bëjnë pjesë vendet më të industrializuara të botës, kanë rënë dakord për ngritjen…
Një fotografi e re e DJ Aviciit në jaht dyshohet se është fotoja e tij e fundit. Fotoja u bë…
Disa persona në Toronto, Kanada u plagosën të hënën, kur një furgon i bardhë u fut mes një turme me…
Forcat qeveritare siriane kanë avancuar drejt territoreve ku gjenden militantët e Shtetit Islamik në jug të Damaskut, duke synuar që…
32 persona kanë ndërruar jetë në një aksident të rëndë mobilistik në Korenë e Veriut, ku një autobuz me turistë…
Ka qenë një seancë shumë e ashpër ajo e sotmja në Kuvendin e Turqisë, pasi një ditë më parë partia…
Një sulm ajror ka goditur një turmë njerëzish që po festonin martesën e një çifti, në veri të Jemenit. Të…
Pas kritikave të shumta për gjendjen e keqe në pajisjen e ushtrisë, autoritetet kanë nisur një ofensivë për pajisje. Ministrja…
Shefi ekzekutiv i kompanisë Telegram, Pavel Durov u ka bërë thirrje mbështetëse në mbarë Rusinë që të organizojnë një protestë…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!