Një bashkim i mundshëm ekonomik midis dy Koreve i përshtatet më shumë Koresë së Veriut se asaj të Jugut. Kjo…
Pas takimit të zhvilluar me liderin e Koresë së Jugut, Kim Jong-un ka marrë një vendim të rëndësishëm, për të…
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se çdo ndihmë e nevojshme për arritjen e paqes izraelito-palestineze është një "përparësi…
Ngërçi që ka kapur mardhëniet midit Britanisë dhe Irlandës së Veriut, siç duket e ka vënë në një dilemë kryenegociatorin …
Bashkimi Evropian pritet të vendosë sanksione kundër pesë personave, të cilët, sipas bllokut, kanë ndihmuar në organizimin e zgjedhjeve presidenciale…
Lamborghini Huracan, që iu dhurua papa Franceskut nga vetë prodhuesit, në fund të vitit 2017, do të dalë në shitje…
Askush nuk do e mendonte në qytet ku kanë jetuar disa qindra mijëra njerëz dot do të jetë krejtëisht i…
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka lajmëruar sot se Shtëpia e Paqes në kufirin midis Koresë Veriore dhe Jugore, mund…
Mijëra persona po protestojnë në qendër të Moskës, kundër përpjekjeve të autoriteteve për të bllokuar qasjen në aplikacionin e mesazheve,…
32 vjet më parë, më 26 prill 1986 Çernobili shënoi katastrofën më të madhe bërthamore në histori. Por, në vitet…
Stuhia e madhe që kaploi Europën mbrëmjen e së djelës ka shkaktuar pasoja shumë të rënda për qytetin e Achen’it…
Për shkak të populizmit në rritje Presidenti i Këshillit të BE-së Donald Tusk flet në bisedë me Deustche Welle rreth…

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!