Një tjetër aksident ajror ka ndodhur, këtë rradhë në Malajzi, por fatmirësisht pa viktima. Avioni  që mbante 139 njerëz në…
Sulmet vetëvrasëse vazhdojnë të marrin jetë njerëzish në Afganistan.   Të paktën 31 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë…
Rebelët sirianë kanë nisur që të largohen nga territoret që i kanë nën kontroll në afërsi të Damaskut, pas arritjes…
Në rrjetet sociale kanë nisur të shpërndahen me shpejtësi disa video në të cilat shihen dhe dëgjohen të shtëna me…
Bashkimi Evropian i bëri thirrje ushtrisë izraelite që të përmbahet dhe të mos përdorë forcë ndaj protestuesve të paarmatosur, duke…
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi në Stamboll se gjendja e jashtëzakonshme në shtet ka të bëjë…
Hidhini një sy dhe shijoni disa nga fotot më të bukura të kësaj jave nga e gjithë bota, të shtatë…
Koreja e Veriut thotë se ka pezulluar provat bërthamore dhe ato me raketa me rreze të gjatë veprimi. Ajo njoftoi…
Pas sulmit së SHBA dhe aleatëve të saj në Siri pritej edhe thellimi i mëtejshëm i krizës së marrëdhënieve SHBA-Rusi.…
Për kryetarin e qeverisë hungareze, George Soros është armiku kryesor i shtetit hungarez. Tani miliarderi me origjinë hungareze vendos të…
Ivana Smit, modelja 18-vjeçare holandeze është vrarë. Të paktën ky është pretendimi i familjes pasi modelja ra nga kati i…
Të enjten (19.04) Presidenti francez Emmanuel Macron do të vizitojë Berlinin. Me Angela Merkelin ai kërkon unifikimin e qendrimeve në…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!