Presidenti Donald Trump thotë se e zgjedhura prej tij për postin e Drejtoreshës së Agjencisë Qendrore të Zbulimit, Gina Haspel,…
Stërvitja më e madhe të cilën NATO-ja do ta zhvillojë me shtatë aleatë në Detin e Zi, “Mburoja e Detit…
Pamjet dramatike të një anije lundrimi janë publikuar në Youtube, ku shihet se si korridoret dhe kabina fillojnë e mbushen…
Gjithçka në Jeruzalem duket se është gati për hapjen e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara. Aq në detaj është kuruar…
Tre vite pasi gruaja e tij e parë vdiq, Moussali Mohammed al-Moujamaie, 92 vjeç, një figurë e rëndësishme në një…
Izraeli mund të përgjigjet ndaj çdo sulmi iranian që vjen nga Siria, duke rrëzuar Qeverinë e presidentit sirian, Bashar al-Assad,…
Në Britani, e veçanërisht në Kembrixh shkollohen elitat e gjithë vendeve.  Megjithatë, edhe pse sytë e medias janë drejt tyre,…
Mesditën e sotme është bombarduar pallati presidencial në Sana. Pas Sulmeve të bëra me avionë luftarakë, dyshohet se ka edhe…
Luftëtarët “Cossack” me qëndrime pro Kremlinit, pikërisht ata që përdorën shkopa gome ndaj protestuesve në mitingun opozitar në Moskë gjatë…
Një avion i Luftës së Parë Botërore bëri një ulje spektakolare emergjence në një plazh, në Devon të Britanisë së…
Nga dikur aleatë të ngushtë të paktën në fushën ushtarake, sot marrëdhëniet mes SHBA dhe Turqisë sa vijnë dhe përkeqësohen.…
Ky është momenti i frikshëm kur një peshkatar është gjetur në një situatë vërtet tmerruese ku barka e tij është…

Lajmet e fundit

Aksident i rëndë dy të plagosur, 20-vjeçarja në gjendje të rëndë

Aktualitet

Aksident i rëndë dy të plagosur, 20-vjeçarja në gjendje të rëndë

Aksident i rëndë është regjistruar në mesnatë në Elbasan, ku për pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ndodhi në rrugën e Krastës në periferi të qytetit të Elbasanit...

Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika i denuari me 7.4 vjet

Aktualitet

Avioni me drogë në Divjakë, ekstradohet nga Belgjika i denuari me 7.4 vjet

Një tjetër i kërkur bie në prangat e Policisë belge falë shkëmbimit të informacionit në kohë reale mes Interpol Tirana dhe Policisë belge. Nga specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!