Rreth 45 persona kanë gjetur vdekjen dhe qindra të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore në Indonezi, për shkak…
Masazo Nonaka ka hyrë në librin e rekordeve si njeriu më i vjetër në botë. Ai ka lindur më 25…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, teksa një e moshuar invalide ka përfunduar në lumë. Për të moshuarën…
Një tjetër balenë është gjetur e ngordhur buzë detit pasi kishte përtypur plot 29 kilogramë mbeturina në ujërat e Murcias,…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ku një qen ka kafshuar në kokë një fëmijë të vogël. Qeni…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Itali pas një shpërthimi të koordinuar ku ka mbetur i vdekur një…
Saoud al-Qahtani, këshilltari i Gjykatës së Mbretërisë Saudite, ka bërë me dije se Arabia do të ndërtojë një kanal detar…
Ushtarët grekë kanë shtënë mbi një helikopter turk që kthehej nga një ishull në detin Egje. Njoftimin e ka bërë…
Një lëkundje tërmeti me magnitudë 4,6 tronditi Maçeratën në Itali. Tërmeti u regjistrua rreth orës 5.11 dhe fatmirësisht nuk ka…
Struan Stevenson, politikan i njohur europian dhe anëtar i Parlamentit Europian prej 15 vitesh, thotë se “irritimi i thellë i…
Partia e kryeministrit Viktor Orban fitoi zgjedhjet parlamentare në Hungari dhe shumicën absolute. Materiali na paraqet politikanin që urrente muret,…
Një autobus në Indi, është aksidentuar dhe të paktën 30 persona raportohen të vdekur nga të cilët 27 janë fëmijë.…

Lajmet e fundit

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Teknologji

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Fama e Rolling Stones, muzika e të cilëve për dekada ka patur përmasa globale në Tokë, tani shtrihet edhe më tej, në planete të tjera. Grupi ka zbarkuar në fakt në...

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!