Një avion ushtarak është rrëzuar në Algjeri, ndërsa dyshohet se 200 persona kanë humbur jetën, raporton BBC. Avioni u rrëzua…
“Jemi në një garë armatimi me Rusinë dhe ata do të përmirësohen gjithnjë e më shumë me kohën.”  Kështu ka…
Rusia i ka kërkuar SHBA-ve të shmangin veprimet ushtarake në përgjigje të një sulmi të dyshuar kimik në Siri, raporton…
Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka dalë për të dëshmuar përpara Kongresit për skandalin e të dhënave që preku miliona…
Thuajse një vit më parë hyri në shërbim anija luftarake më e madhe në botë. USS Gerald R. Ford, një…
Rreth 45 persona kanë gjetur vdekjen dhe qindra të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore në Indonezi, për shkak…
Masazo Nonaka ka hyrë në librin e rekordeve si njeriu më i vjetër në botë. Ai ka lindur më 25…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, teksa një e moshuar invalide ka përfunduar në lumë. Për të moshuarën…
Një tjetër balenë është gjetur e ngordhur buzë detit pasi kishte përtypur plot 29 kilogramë mbeturina në ujërat e Murcias,…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ku një qen ka kafshuar në kokë një fëmijë të vogël. Qeni…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Itali pas një shpërthimi të koordinuar ku ka mbetur i vdekur një…

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!