Mbretëresha Elizabetë e Mbretërisë së Bashkuar e ka filluar fjalimin e saj në Pallatin Mbretëror duke thënë se prioritet i…
Për shkak të ofensivës në Veri të Sirisë, Ankaraja po përballet me kritika të shumta ndërkombëtare. Në shumë qytete evropiane…
Në Tokio, me kalimin e orëve, po përkeqësohet numri i vdekjeve prej Hagibis, tajfuni më i fuqishëm i 60 viteve…
Kryeministri Benjamin Netanyahu të enjten denoncoi pushtimin e Turqisë në zonat e kontrolluara nga kurdët në verilindje të Sirisë dhe…
Gjermania ka ndaluar eksportet e armëve në Turqi. Kjo masë vjen si kundërpërgjigje ndaj ofensivës që Ankaraja ka nisur kundër…
Mijëra njerëz, disa duke bërtitur “Erdogan terrorist”, dolën në rrugët e Parisit dhe qyteteve të tjera evropiane të shtunën në…
Presidenti i Parlamentit Europian, italiani David Sassoli theksoi sot se do të ishte e pamundur për Komisionin e ri të…
Unionistët Demokratë kërcënojnë të minojnë Boris Johnson në bërjen ose prishjen e marrëveshjes së Brexit nëse Irlanda Veriore nuk është…
Raporti i kryeministres daneze vërtetoi se mbledhjet parlamentare mund të jenë mjaft argëtuese teksa seanca u ndërpre me deputetët që…
Kryeministri indian Narendra Modi, pas takimit me ish presidentin kinez Xi Jinping, ka pastruar plazhin e Mamallapuram nga plehrat gjatë…
Policia britanike ka goditur një grup të trafikut të qenieve njerëzore dhe shfrytëzimit të prostitucionit. Katër persona janë shpallur fajtorë…
Sipas vendimit të një gjykate federale të apelit të dhënat financiare të Presidentit Donald Trump duhet t'i dorëzohen Dhomës së Përfaqësuesve. Gjykata e Apelit e Uashingtonit tha të premten sekompania Mazars, e cila ka kryer shërbime kontabiliteti për zotin Trump, duhet t’i dorëzojë Kongresitdokumentet e kërkuara. Pas këtij zhvillimi presidenti Trump mund të apelojë vendimin në Gjykatën e Lartë. Komisioni për Mbikëqyrjen dhe Reformë nëDhomën e Përfaqësuesve i kishte bërë një kërkesë zyrtare kompanisë Mazars që në muajin prill. Kërkesa i referohet dokumenteve nga viti 2011 deri në 2018-n të cilat Dhoma e Përfaqësuesve i sheh meinteres për të hetuar mbi vërtetësinë e deklaratave të presidentit mbi të ardhurat financiare të tij dhe pagesën e taksave si dhe për konflikt të mundshëm interesi. Gjykatësja federale Neomi Rao, e cila është emëruar nga Presidenti Trump, nuk u pajtua me vendimin e trupit gjykues të përbërë nga tre anëtarë. Gjykatësit e tjerë janë Patricia Millett e emëruar nga Presidenti Barack Obama dhe David Tatel, i emëruar nga Presidenti Bill Klinton.

Lajmet e fundit

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Bota Shqiptare

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Në një video që po bën xhiron e rrjetit kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti është filmuar në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” kur po zhvillohej ndeshja Kosovë –...

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!