Perandori i Japonisë, Akihito, 85 vjeçar, ka deklaruar se do të jap dorëheqje, duke i hapur rrugë kështu rrugën…
Perandori japonez Akihito ka dhenë dorëheqjen nga froni dhe është i pari që ka berë një veprim të tillë në…
Shpenzimet për ushtrinë amerikane janë rritur për herë të parë në shtatë vjet, duke reflektuar kështu politikën e administratës së…
Lideri në arrati i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi është shfaqur në një video propaganduese për herë të parë në 5…
Një burrë u burgos në Meksikë, gjatë fundjavës pasi kaloi disa orë i groposur në një tunel, të cilin e…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka nxjerrë jashtë konsullin në Berlin, Binak Berisha, nga takimi me ambasadorin Beqë Cufaj. Kjo…
Prej disa vitesh, qeveria Australiane po lufton me një “popullsi” të cilën e konsideron jashtë kontrollit: macet e egra të…
Dymbëdhjetë shtetas të Maqedonisë nga Vinica, Strumica, Prilepi e Shkupi mbetën në rrugë në Kapadoki të Turqisë, sepse hoteli nuk…
Spanjollët i drejtohen të dielën qendrave të votimit ndërsa politiken mainstream e ka pushtuar frika e një rritje te ndjeshme…
Në Poway të Kalifornisë hebrejtë ishin mbledhur në Sinagogë për të marrë pjesë në shërbesën fetare ditën e fundit të…
Papa Françesku ka dhuruar 500 mijë dollarë për asistencën e emigrantëve në Meksikë. Shuma do të shkojë në mbështetje të…
Ekonomia amerikane i ka kapërcyer parashikimet e analistëve në vend duke u rritur me plot 3.2 për qind në tre…

Lajmet e fundit

Selena Gomez do të martohet me aktorin 68-vjeçar? (FOTO)

Show-biz

Selena Gomez do të martohet me aktorin 68-vjeçar? (FOTO)

Pesë ditë më parë, Selena Gomez, shkroi në profilin e saj në “Instagram” se do të martohet me aktorin e famshëm, Bill Murray, dhe u duk se askush nuk e...

“Washington Post”, apel Brukselit: Po tradhtoni Ballkanin

Aktualitet

“Washington Post”, apel Brukselit: Po tradhtoni Ballkanin

“Përgjatë 16 viteve të fundit, Brukseli i ka premtuar vendeve të Ballkanit Perëndimor, që janë edhe rajoni më vulnerabël i Kontinentit të vjetër, se e ardhmja e tyre është në...

Bumçi: Sondazhet tregojnë fitoren e thellë të PD-së, por nuk hyjmë në zgjedhje me Ramën

Politikë

Bumçi: Sondazhet tregojnë fitoren e thellë të PD-së, por nuk hyjmë në zgjedhje me Ramën

Ish-deputeti demokrat, Aldo Bumçi, në një intervistë për Syri.net ka riktheksuar edhe njëherë qëndrimin e prerë të Partisë Demokratike dhe të opozitës së bashkuar, për të mos hyrë në zgjedhje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!