Shtetet e Bashkuara të Amerikës e mbështesin dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të lehtësuar nga Bashkimi Evropian, tha në një…
Deputetët konservatorë nisin sot procesin e zgjedhjes së kreut të ri të partisë dhe kryeministrit të ardhshëm të Britanisë së…
Ligjvënësit opozitarë në Britani të Madhe, kanë dështuar të miratojnë një masë e cila, do të siguronte që Mbretëria e…
Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka mohuar vazhdimisht synimin për të vazhduar të qëndrojë në politikë pas mbylljes së mandatit…
Një tjetër viktimë e 11 Shtatorit, e 1643-ta, u identifikua sot gati 18 vite pas sulmit ndaj Kullave Binjake, në…
Bashkimi Evropian bëri një hap para drejt marrjes së masave disiplinore ndaj borxhit në rritje të Italisë, ndërsa autoritetet në…
Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, tha…
Një organizatë për të drejtat e njeriut njoftoi se ka identifikuar qindra vendndodhje të cilat qeveria e Koresë së Veriut…
Një anije është fundosur mëngjesin e sotëm 2.5 milje larg Pamfylonit, jashtë qytetit të Mytilenes në Greqi, ku 6 emigrantë…
Vatikani lëshoi një dokument të ri që sfidon konceptet moderne të identitetit gjinor. Udhëzimi mësimor 31-faqësh, i publikuar të hënën,…
Kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka kërkuar pasditen e sotme shpërndarjen e Parlamentit. Kjo gjë erdhi pas rezultatit në zgjedhjet e…
Në grindjen për furnizimin e planifikuar të Turqisë me raketa kundërajrore ruse, SHBA po rrit presionin ndaj partnerit të NATO-s,…

Lajmet e fundit

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!