Horoskopi, parashikimi i fatit, e shtunë 7 shtator 2019

Saturday, 07 September 2019 08:41

Dashi
Nëse nuk keni ndonjë lloj rutine të rregullt fizike, sot patjetër që duhet të filloni një të tillë. Edhe nëse është diçka e vogël si për shembull, të bëni një shëtitje gjatë drekës, ose të ngjiteni përmes shkallëve në vend që të merrni ashensorin, do të bëjë një ndryshim të madh në nivelin tuaj të energjisë.

Demi
Dita juaj do të ndahet mjeshtërisht në periudha të ndryshme sot: do të ketë një kohë për argëtim, një kohë për punë dhe madje, edhe pak kohë për romancë! Ju mund të përfundoni duke u befasuar shumë nga mënyra se do të si funksionojë romanca.

Binjakët
Duhet të mendoni për një kohë të gjatë përpara se të ndani mendimet tuaja me një grup njerëzish. Ndryshe do të përfundoni në telashe, nga ku nuk do të dini si të dilni. Në aspektin profesional tregoni kujdes me xhelozinë e një kolegu.

Gaforrja
Kur gjithçka tjetër të dështojë sot, komunikimi do t’ju ndihmojë. Ju keni një ndikim shumë të madh të personat që keni përreth. Mund të habiteni nga mënyra sesi i frymëzoni njerëzit për të buzëqeshur.

Luani
Edhe pse situata juaj e tanishme financiare është mjaft e qëndrueshme, nuk do t’ju bënte dëm të kurseni paksa. Do të ishte edhe një mundësi e mirë për të provuar veten me një buxhet relativisht të vogël.

Virgjëresha
Nuk ka asgjë që ju nuk mund të organizoni sot, kështu që pse të mos mendoni për projekte të mëdha. Energjia pozitive që ju rrethon do t’ju favorizojë veçanërisht në aspektin ekonomik dhe atë arsimor.

Peshorja
Dikush në jetën tuaj, i cili është zakonisht shumë perceptues dhe i mprehtë do të bëhet papritmas i padurueshëm. Mundohuni të mos lejoni që kjo sjellje e pazakontë t’ju irritojë. Thjesht do të duhet të jeni shumë të qartë kur të komunikoni atë që dëshironi.

Akrepi
Sot do të arrini të realizoni disa projekte, të cilat i kishit lënë pas dore për një kohë të gjatë. Sa i përket aspektit sentimental, gjithçka do të jetë pak e mërzitshme dhe pa shumë ngjyra.

Shigjetari
Dita juaj sot do të jetë e diktuar nga veprimet e një personi, që mund të jetë eprori juaj. Ky person nuk është i interesuar për t’jua bërë jetën të vështirë, por mos dilni në konkluzione të nxituara.

Bricjapi
Sot është një ditë e mrekullueshme për planet afatgjata, kështu që filloni të mendoni për atë që dëshironi të bëni në të ardhmen. Përpiquni të organizoni disa pushime jashtë vendit. Do të kaloni momente shumë relaksuese.

Ujori
Nëse jeni në mesin e një marrëveshjeje financiare, tregoni më shumë kujdes se zakonisht. Duhet të tregoni shumë kujdes me detajet. Mungesa e vëmendjes mund t’ju shkaktojë probleme ekonomike.

Peshqit
Sot mund të merrni informacione interesante në lidhje me një vend pune. Nëse keni aplikuar për një punë re, shanset janë që yjet t’ju favorizojnë. Në aspektin sentimental, përpiquni të kaloni më shumë kohë me partnerin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!