Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Haradinaj: Mogherini po vazhdon një dialog të fshehtë Kosovë-Serbi

Haradinaj: Mogherini po vazhdon një dialog të fshehtë Kosovë-Serbi

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj ka thënë, të martën, se Federica Mogherini është duke zhvilluar një proces të fshehtë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai e as kabineti i tij nuk...

Kurti-Thaçit: Edhe po të ngriheshin dëshmorët nga varret nuk do të kishin të drejtë të falnin tokën, e lëre më të gjallët

Kurti-Thaçit: Edhe po të ngriheshin dëshmorët nga varret nuk do të kishin të drejtë të falnin tokën, e lëre më të gjallët

Për fazën finale të dialogut dhe marrëveshjen historike me Serbinë në një tryezë të përbashkët kanë diskutuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, nënkryetari i...

Marrëveshja sekrete Kosovë – Serbi, ja kur pritet të copëtohet Kosova

Marrëveshja sekrete Kosovë – Serbi, ja kur pritet të copëtohet Kosova

Gazetarja Adelheid Woelfl ka treguar disa detaje mbi marrëveshjen e mundshme Kosovë – Serbi në shkrimin e saj në gazetën gjermane, Frankfurter Rundschau. Edhe pse e quan ‘të rrezikshme’ marrëveshjen për shkëmbim territoresh...