Sondazh

Banorët e Unazës së re Re në mbrojtje të kauzës së tyre duhet të:

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkesë Amerikës: Bëni presion edhe mbi Beogradin e jo veç ndaj Kosovës

Haradinaj kërkesë Amerikës: Bëni presion edhe mbi Beogradin e jo veç ndaj Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sonte ka ripërsëritë qëndrimin e tij se taksa ndaj produkteve të Serbisë nuk hiqet, pa një kontrate garantuese për njohjen e Kosovës nga Serbia. Haradianj gjatë...

Zoran Zaev: Nuk ka ndryshim kufijsh të Maqedonisë së Veriut

Zoran Zaev: Nuk ka ndryshim kufijsh të Maqedonisë së Veriut

Në një intervistë me Deutsche Wellen, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev lidhur me debatin për ndryshim kufijsh mes Kosovës e Serbisë theksoi, se pas zgjidhjes së problemit të...

Jo vetëm në Shqipëri, nesër protestohet edhe në Malin e Zi kundër Gjukanoviçi 22:05

Jo vetëm në Shqipëri, nesër protestohet edhe në Malin e Zi kundër Gjukanoviçi 22:05

Një protestë masive do të mbahet të shtunën në Podgoricë, me kërkesën e largimit të presidentit malazez dhe kryeprokurorit për krimin e organizuar. Protesta është organizuar nga një grup intelektualësh, akademikësh...