Facebook zbulon virusin që mund të ketë prekur deri në 6.8 milionë përdorues

Premte, 14 December 2018 18:49

Facebook thotë se ka zbuluar një virus që mund të kenë ndikuar në deri 6.8 milion njerëz që përdorën “Facebook login” duke i dhënë leje për aplikacionet e palëve të treta për të hyrë në brendësi të fotove.

Kompania tha në një blog se problemi është fiksuar, por që mund të ketë ndikuar deri në 1.500 aplikacione të ndërtuara nga 876 zhvillues.

Facebook tha se disa aplikacione të palëve të treta mund të kenë fituar akses në fotot më të gjera se zakonisht për 12 ditë në mes të 13 shtatorit deri më 25 shtator.

Ky virus është i fundit në një varg problemesh të privatësisë që gjigandi i teknologjisë zbuloi këtë vit, duke përfshirë skandalin masiv të të dhënave të Cambridge Analytica në prill dhe një shkelje të të dhënave prej gati 30 milion llogarive në tetor.

Aksionet e Facebook u ulën 1.3 për qind në 143.07 dollarë në tregtimin e hershëm të premten e 14 dhjetorit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!