Jetoi një shekull, vdekja i vjen nga një hajdut

Hënë, 04 February 2019 20:03

Një prej personave më të vjetër në botë ka humbur jetën pasi theu qafën kur një hajdut i tërhoqi çantën në rrugë.

100-vjeçarja Zofija Kaczan po shkonte për në kishë kur i doli para një 40-vjeçar për t'i vjedhur kuletën.

Thuhet se vdekjen e saj e shkaktoi Artur Waszkiewicz, i cili e pa Zofijën si një “objektiv të lehtë” për t'i marrë disa para. Ngjarja tragjike ndodhi më 28 maj të vitit të kaluar.

Zofija, i cila kishte festuar ditëlindjen e saj të 100-të vetëm një muaj më parë, u dërgua në spital dhe ishte në gjendje t'i jepte policisë një përshkrim të sulmuesit para se të vdiste disa ditë pas sulmit, më 6 qershor 2018.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!